Zo starej kuchynskej linky nová

Po tridsiatich rokoch sa zákazník rozhodol: prišiel čas na novú kuchyňu. Zoznam jeho želaní: veľa praktických riešení, najlepšia kvalita a moderný vzhľad. Pri projektovaní mu poskytli pomoc experti firmy Blum.

Lekárnik Rudi Pfeffer z krajiny Vorarlberg (Rakúsko) vie, aké dôležité je mať premyslený úložný priestor, bezpečné skladovanie a štruktúrované postupy – a to aj v kuchyni. Je dobré, že jeho svokor je výrobcom kuchýň. Už aj doterajšia kuchyňa Pfeifferovcov bola primerane moderná a funkčná – ale po troch desaťročiach ju už trocha poznamenal zub času. Požiadavky Pfeifferovcov boli vysoké: chcel kompletné prepracovanie so súčasnými riešeniami. Intenzívne sa venoval aktuálnym kuchynským trendom a pripravil si aj vlastný projekt. Nechal si predviesť funkčné kovania v predvádzacej miestnosti Blum v Dornbirne a dôkladne ich tam aj odskúšal. Dostal dokonca aj možnosť skúšobnej jazdy svojej budúcej kuchyne na mobilných skrinkách. O výsledku je Rudi Pfeiffer bezo zvyšku presvedčený. „Môžem to len každému odporučiť“, hovorí. „Teraz už som vybavený na ďalších tridsať rokov.“ Na nasledujúcich stránkach Rudi Pfeiffer hrdo prezentuje inteligentné riešenia vo svojej novej kuchyni.

 

Dobrá kuchyňa by mala mať predovšetkým jednu
vlastnosť: musí spĺňať vaše individuálne potreby.
„Aj preto by si mal človek pri modernizácii vyhradiť
dostatok času na vyjasnenie svojich potrieb a
túžob“, radí Miriam Wannamaker, expert na
DYNAMIC SPACE vo firme Blum. „Ako vyzerajú
vaše každodenné postupy? Aké veci by mali byť
uložené v kuchyni? Kde stolujete? Najlepšie bude,
ak si svoje odpovede pre kuchynského architekta
zaznamenáte písomne.“

1. SKRINKA POD DREZ BLUM Vďaka výsuvu v tvare písmena U hore a vysokému výsuvu dolu nová skrinka pod drezom využíva doteraz nevyužitý priestor efektívnejšie ako starý model s dvoma dverami. 2. SYSTÉM VNÚTORNÉHO ČLENENIA AMBIA-LINE „Tu nič nekĺže, tu nič nehrkoce“, hovorí Pfeiffer o novom poriadku v zásuvkách. 3. SKLADACÍ VÝKLOP AVENTOS Lekárnik sa nezriedka musel uhýbať vo svojej starej kuchyni, pretože do priestoru vytŕčali dvere skriniek. Teraz sa už o voľný priestor nad hlavou postarajú skladacie výklopy AVENTOS HF. 4. LEGRABOX Čo sa Rudi Pfeifferovi najlepšie páči na najnovšom výsuve zo sortimentu firmy Blum: “Znamenité výsuvy sa pohybujú s neuveriteľnou ľahkosťou, aj keď sú veľmi zaťažené.“ 5. SPACE TOWER Taká široká, taká veľká: skriňa na zásoby dodáva kuchyni úplne nový pocit priestoru. „Moja manželka sa z tejto skrine teší každý deň”. 6. SERVO-DRIVE Rudi Pfeiffer si želal kuchyňu bez úchytiek. Je absolútne nadšený elektrickou podporou otvárania SERVO-DRIVE: „Je to fantastický vývojový prínos a čerešnička na torte v mojej novej kuchyni“, hovorí s nadšením. Expert na DYNAMIC SPACE Miriam predviedla

celkom tri varianty návrhu novej kuchyne pre
Rudiho Pfeiffera. POCIT VEĽKORYSÉHO PRIESTORU
Tento návrh bol pre Rudiho Pfeiffera favoritom:
vzdušné rozdelenie priestoru podčiarkuje
moderný dizajn kuchyne a ponúka veľa miesta
pri varení vo dvojici.
JEDÁLENSKÉ MIESTO NABLÍZKU
Ak by Pfeifferovci nemali samostatnú jedáleň,
pri tomto variante projektu by sa kuchyňa stala
centrálnou komunikačnou platformou – vďaka
veľkorysému jedálenskému kútu.
EŠTE VIAC ÚLOŽNÉHO PRIESTORU
Potreba úložného priestoru je individuálna.
V závislosti od zvyklostí pri varení a nakupovaní
bolo možné pre Rudi Pfeiffera a jeho manželku
navrhnúť ešte viac úložného priestoru.

Comments

comments

No Comments Yet.

Leave a comment