Je to niečo, nad čím sa treba zamyslieť, ak ste tak už neurobili. Rozhodnúť sa pre interiérového dizajnéra je správne rozhodnutie, ak ste investovali nejaké peniaze do svojho bývania a chcete, aby vyzeralo čo najlepšie a hlavne, aby ste sa tam cítili čo najpríjemnejšie. Dizajnéri naozaj vedia pomôcť každému. Či už je to v začiatkoch, kedy vôbec nemáte tušenia ako a s čím začať pri zariaďovaní vášho bývania, alebo aj nejakú predstavu máte, ale potrebujete pomôcť pospájať jednotlivé kúsky dokopy, prípadne vôbec nemáte čas na uskutočnenie vášho štýlu kvôli každodennému rušnému životu.

Rada by som vás preto presvedčila, prečo je oslovenie dizajnéra rozumná voľba. Zabudnite na myšlienku, že interiérový dizajnér je len pre bohatých a tých, ktorý nevedia čo s peniazmi. V skutočnosti vám dizajnér ušetrí čas, peniaze a kopec hlavy-bôľu.

• Profesionálny dizajnér je vždy dobrým prínosom a poradcom, ak chcete dosiahnuť perfektný výsledok. Je to kombinácia umeleckého cítenia, technickej zručnosti a to všetko iba za účelom najlepšieho záujmu o klienta.

• Vedomosti, skúsenosti a rady dizajnéra môžu pomôcť zabrániť chybám, ktoré vás môžu vyjsť v konečnom dôsledku draho. Nechajte si poradiť od profesionálov so skúsenosťami. Pamätajte si, že najnižšia cenanemusí vždy zabezpečiť úspešne dokončený projekt.

• Dizajnér vie, ako pracovať s architektmi a ostatnými dodávateľmi. Má preverené kontakty skúsených odborníkov a dohliada na váš projekt až do konca, v rámci rozpočtu, podľa vašich požiadaviek a s dodaním načas.

• Dizajnér veľakrát rieši aj problémy, ktoré vzniknú pri počiatočnom projektovaní domu / bytu.

• Profesionálny dizajnér vám ušetrí nekonečné hodiny nakupovania a vyberania produktov. Dizajnér má prístup k širokej škále domácich a koľkokrát aj zahraničných zdrojov.

• Práve dizajnér vám pomôže definovať a zhmotniť váš vlastný osobitý štýl. Inymi slovami, dizajnér študuje vaše požiadavky, psychológiu priestoru, rieši problémy a hľadá najlepšiu kvalitu za najlepšiu cenu.

• Dizajnér dokáže vyťažiť maximum z toho, čo máte, a následne zistí a vyberie to, čo ešte potrebujete.

• Dizajnéri sú vyškolení, aby čo najviac využili váš dostupný priestor a vytvorili tak prostredie, ktoré je na každodenný život funkčné, bezpečné, pohodlné a hlavne vaše! Ide o koordináciu priestorového videnia, funkčnosti jednotlivých kusov nábytku, kombináciu farieb a materiálov, osvetlenia a technických znalostí a taktiež pridanej umeleckej hodnoty pri vytváraní priestoru ako celku.

• Použitím služieb dizajnéra bude predajná hodnota vášho domova vyššia.

• Chcete použiť na Váš projekt len toľko peňazí, koľko je naozaj nevyhnutné. Komplexným riešením má dizajnér kontrolu nad rozpočtom. Vie o zľavách a produktoch, ktoré vám pomôžu, aby bol projekt dostupný pre vás.

Pamätajte, že si kupujete službu, nie produkt.